Manufacturer No:62627-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals 250 FAST TEST TAB 032TPCRS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Quick Disconnects |
| Type: | PC Tab |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm x 0.81 mm |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB |
| Gender: | Male |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Steel |
| Series: | 250 FASTON |
| Tradename: | FASTON |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Compliance: | UL CSA |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 25.65 mm |
| Material: | Steel |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | - |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | - |
| Width: | 7.62 mm |
| Unit Weight: | 0.035203 oz |
HOT2177610-3 ( CUT TAPE)
Brand:TE Connectivity

360040-1
Brand:TE Connectivity

2-521104-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2-520102-1
Brand:TE Connectivity / AMP

696422-4
Brand:TE Connectivity

207000-8000
Brand:Molex

5-963860-1
Brand:TE Connectivity

19003-0041
Brand:Molex

62194-2
Brand:TE Connectivity / AMP

640212-1 (Cut Strip)
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






