Manufacturer No:62109-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals .25 PB FAS TAB 18-14 Reel of 2500
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Quick Disconnects |
| Type: | Receptacle |
| Wire Gauge Min: | - |
| Wire Gauge Max: | 14 AWG |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm x 0.81 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | - |
| Gender: | Male / Female |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Series: | 250 FASTON |
| Tradename: | FASTON |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Compliance: | UL CSA |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 19.81 mm |
| Material: | Brass |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | - |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | - |
| Width: | 6.35 mm |
| Wire Gauge: | 14 AWG |
| Unit Weight: | 0.070477 oz |
HOT
321275
Brand:TE Connectivity

9019190000
Brand:Weidmuller

4-520447-2
Brand:TE Connectivity / AMP

151321-4
Brand:TE Connectivity / AMP

9-520276-2
Brand:TE Connectivity / AMP

323165
Brand:TE Connectivity

74651174R
Brand:Wurth Elektronik

1-2840573-1
Brand:TE Connectivity

74611104
Brand:Wurth Elektronik

216946-5013
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






