Manufacturer No:328281
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals SPADE 16-14
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Screw Terminals |
| Type: | Spade |
| Wire Gauge Max: | 14 AWG |
| Stud / Tab Size: | # 6 |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Screw |
| Gender: | - |
| Insulation: | Insulated |
| Color: | Blue |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | PIDG |
| Tradename: | PIDG |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Nylon |
| Length: | 21.49 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Width: | 6.2 mm |
| Wire Gauge: | 14 AWG |
| Unit Weight: | 0.033440 oz |
HOT
2376579-2
Brand:TE Connectivity

151321-4
Brand:TE Connectivity / AMP

170327-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1016664
Brand:Phoenix Contact

2-520263-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2368258-2
Brand:TE Connectivity

1016661
Brand:Phoenix Contact

327638
Brand:TE Connectivity

324049
Brand:TE Connectivity

3-520140-2
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






