Manufacturer No:AMG8833
Manufacturer:Panasonic
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors Grid-EYE Hi-Perf Infrared Array sensr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Configuration: | Remote |
| Accuracy: | +/- 2.5 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Interface Type: | I2C |
| Resolution: | 8 bit |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Shutdown: | No Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Panasonic |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| Series: | Grid-EYE |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | Infrared Temperature Sensor |
| Part # Aliases: | AMG8831 |
| Unit Weight: | 0.156512 oz |
HOT
MLX90614ESF-ACF-000-TU
Brand:Melexis

TMP709AIDBVT
Brand:Texas Instruments

LM75BTP,147
Brand:NXP Semiconductors

MAX31875R1TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX6642ATT90+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCT2075TP,147
Brand:NXP Semiconductors

STS33-DIS-2.5kS
Brand:Sensirion

MAX31889ALT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADT7302ARTZ-REEL7
Brand:Analog Devices

DS1721U+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






