Manufacturer No:NTCALUG01A103F161
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 10K 1% 160MM AWG24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCALUG01A |
| B Parameter: | 3984 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | - |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Ring Lug |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3.7 mm |
| Length: | 160 mm |
| Width: | 7.2 mm |
| Height: | 15.7 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 0.5 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.101662 oz |
HOT
GE-1665
Brand:Amphenol Advanced Sensors

GE-2142
Brand:Amphenol Advanced Sensors

LM75AIM/NOPB
Brand:Texas Instruments

MLX90614ESF-ACF-000-TU
Brand:Melexis

TSD305-1SL10
Brand:Measurement Specialties

AD22105ARZ-REEL7
Brand:Analog Devices

STS31-DIS
Brand:Sensirion

TMP275AQDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

MCP98243T-BE/MNY
Brand:Microchip Technology

MAX31875R7TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






