Manufacturer No:LTM2985IY#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors Isolated HI Accuracy Digital Temp. meas
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Accuracy: | 0.1 C |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Interface Type: | SPI |
| Resolution: | 24 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Shutdown: | No Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-66 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 80 mA |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| Resistance: | 5 TOhms |
| Series: | LTM2985 |
| other: | 84 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | Digital Temperature Sensor |
HOT
MAX31875R1TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TSD305-2C55
Brand:Measurement Specialties

TMP117AIDRVT
Brand:Texas Instruments

MAX31875R6TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMP1827NGRR
Brand:Texas Instruments

TMP235AEDCKTQ1
Brand:Texas Instruments

MCP9700BT-E/TT
Brand:Microchip Technology

PCT2075TP,147
Brand:NXP Semiconductors

HEL-705-U-1-12-00
Brand:Honeywell

DS1621V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






