Manufacturer No:IPS2050HTR-32
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution High efficiency high-side switch with extended diagnostics and smart driving for capacitive loads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Current: | 5.6 A |
| Current Limit: | 17.9 A |
| On Resistance - Max: | 30 mOhms |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 60 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PowerSSO-24 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 60 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
TMUX1101DBVR
Brand:Texas Instruments

TMUX7202RQXR
Brand:Texas Instruments

MAX891LEUA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISO808TR
Brand:STMicroelectronics

MAX14764ETA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX7219RQXR
Brand:Texas Instruments
TMUXHS221NKGR
Brand:Texas Instruments

MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

AP22818AKAWT-7
Brand:Diodes Incorporated

MAX4781ETE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






