Manufacturer No:TPS22950CDDCR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution 5.5-V 2-A 40-mohm load switch with adjustable current limit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| Type: | Load Switch |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 3.5 A |
| Current Limit: | 2 A |
| On Resistance - Max: | 116 mOhms |
| On Time - Max: | 800 us |
| Off Time - Max: | 20 us |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Series: | TPS22950 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
HOT
MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

MAX4706EXK+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
BTS710404ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TMUX7219MDGKR
Brand:Texas Instruments

PI4MSD5V9548AZDEX
Brand:Diodes Incorporated

MAX14779ATP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUXHS4212RKSR
Brand:Texas Instruments

MAX14523BATA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADG1207LYCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices

STELPD01PUR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






