Manufacturer No:DG1206ETJ+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Multiplexer Switch ICs
Description:Multiplexer Switch ICs Low leakage low capacitance Multiplexer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Multiplexers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFN-32 |
| Number of Channels: | 16 Channel |
| Configuration: | 1 x 16:1 |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Supply Voltage - Max: | 20 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | +/- 5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | +/- 20 V |
| On Resistance - Max: | 160 Ohms |
| On Time - Max: | 400 ns |
| Off Time - Max: | 400 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Bandwidth: | 150 MHz |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Dual Supply Voltage: | +/- 5 V to +/- 20 V |
| Off Isolation - Typ: | - 80 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 20 V |
| Pd - Power Dissipation: | 1.0256 W |
| Product Type: | Multiplexer Switch ICs |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 80 uA |
| Supply Type: | Single Supply Dual Supply |
| Switch Voltage - Max: | 20 V |
HOT
ADG1207LYCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices

TMUX1122DGKR
Brand:Texas Instruments
TMUX7413FRRPR
Brand:Texas Instruments

TPD1030F(TE12L,Q)
Brand:Toshiba

TMUX4052PWRQ1
Brand:Texas Instruments

IPS1025HQ-32
Brand:STMicroelectronics
ISO808A
Brand:STMicroelectronics

TMUX6213RUMR
Brand:Texas Instruments

MUX508IDR
Brand:Texas Instruments

TS3USB221ARSER
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






