Manufacturer No:BTS500101LUAAUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 46 A |
| Current Limit: | 135 A |
| On Resistance - Max: | 2 mOhms |
| On Time - Max: | 190 us |
| Off Time - Max: | 220 us |
| Operating Supply Voltage: | 5.8 V to 18 V 3.1 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HSOF-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Smart Power Switches |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Part # Aliases: | BTS50010-1LUA SP004854722 |
HOT
TMUX7411FRRPR
Brand:Texas Instruments
ISO808A
Brand:STMicroelectronics

SN3257QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

TCA9548APWR
Brand:Texas Instruments

R5590N001A-TR-FE
Brand:Nisshinbo

ADG201ASRZ-EP-RL7
Brand:Analog Devices

TMUX6213RUMR
Brand:Texas Instruments

TMUX646NZECR
Brand:Texas Instruments

IPS1025HTR-32
Brand:STMicroelectronics

TMUX8109PWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






