Manufacturer No:BTS409L1E3062AAUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 10 mA |
| Current Limit: | 4 A |
| On Resistance - Max: | 400 mOhms |
| On Time - Max: | 400 us |
| Off Time - Max: | 400 us |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 34 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-263-5-2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 18 W |
| Product: | Power Switch |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Part # Aliases: | BTS409L1 E3062A SP005591068 |
HOT
LMG3410R050RWHT
Brand:Texas Instruments

LTC9101AUF-2#PBF
Brand:Analog Devices

TMUX1134PWR
Brand:Texas Instruments

TPS22965NTDSGRQ1
Brand:Texas Instruments

BTT3050EJXUMA1
Brand:Infineon Technologies

IPS1025HFQ
Brand:STMicroelectronics

TPS2080D
Brand:Texas Instruments
BTS710336ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TMUX7202RQXR
Brand:Texas Instruments
ISO808A
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






