Manufacturer No:2817990
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors F-MS 12/ST
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Pluggable |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Replacement Plug |
| Voltage Rating: | 240 VAC 415 VAC |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Black |
| Features: | Type 2 N-PE Spark Gap |
| Height: | 52.4 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 17.5 mm |
| Part # Aliases: | F-MS_12_ST FMS12ST |
| Unit Weight: | 1.254342 oz |
HOT
1191882
Brand:Phoenix Contact

LTC4362CDCB-2#TRMPBF
Brand:Analog Devices

2819008
Brand:Phoenix Contact
DLA-12D3-Ex
Brand:Citel

LTC4368HDD-1#PBF
Brand:Analog Devices

LT4356IDE-1#PBF
Brand:Analog Devices

TBU-DF055-200-WH
Brand:Bourns

DS72US-230S/G
Brand:Citel

DS43S-480
Brand:Citel

TBU-CA085-100-WH-Q
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






