Manufacturer No:LTC4360ISC8-1#TRMPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors Overvoltage Prot Cntr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC4360 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Board Level Protection Devices |
| Type: | Overvoltage Protector |
| For Use With: | USB Protection Handheld Computers |
| Voltage Rating: | 2.5 VDC to 80 VDC |
| Current Rating: | 400 uA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-70-8 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 2.2 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 1.35 mm |
HOT
2908204
Brand:Phoenix Contact

DS41S-400
Brand:Citel
DLA-24D3-Ex
Brand:Citel

1250A-3S-600
Brand:Bourns

2800531
Brand:Phoenix Contact
B480-24D3
Brand:Citel
MSP-VM24/RINJ
Brand:Citel
MSP-VM24
Brand:Citel

DLA-170
Brand:Citel

DLAWS1-12D3
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






