Manufacturer No:DS41S-120
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail AC Power Surge Suppressor 40kA max 120 V Single Phase 1P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS40S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | AC Power |
| Voltage Rating: | 120 VAC |
| Current Rating: | 40 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | 33161153 331611 |
| Unit Weight: | 4.409245 oz |
HOT
LTC4365IDDB-1#TRMPBF
Brand:Analog Devices

DLA-24D3
Brand:Citel

2800188
Brand:Phoenix Contact

DLAW-24D3
Brand:Citel

2905343
Brand:Phoenix Contact

1250A-1S-600
Brand:Bourns
MSP-VM48/RINJ
Brand:Citel

2908684
Brand:Phoenix Contact

P8AX09-SMA-FF
Brand:Citel

TBU-RS085-300-WH
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






