Manufacturer No:MG08ACA16TE
Manufacturer:Toshiba
Type:Hard Disk Drives - HDD
Description:Hard Drives - HDD 16TB SATA NearlIne 512e
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Hard Drives - HDD |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 16 TB |
| Cache Memory: | 512 MB |
| Form Factor: | 3.5 in |
| Spindle Speed: | 7200 RPM |
| Interface Type: | SATA |
| Interface Transfer Rate: | 6 Gb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | + 5 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Dimensions: | 147 mm x 101.85 mm x 26.1 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Toshiba |
| Product Type: | Hard Disk Drives - HDD |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Enterprise Capacity |
| Part # Aliases: | HDEPX10GEA51F |
| Unit Weight: | 1.587 lbs |
HOT
A52.25CJGA.002ES
Brand:Apacer

A52.259HYA.003F8
Brand:Apacer

A32.259HYB.002F8
Brand:Apacer

B92.225JGV.00122
Brand:Apacer

SSDPF2KE016T1N1
Brand:Solidigm

B92.225HGV.00325
Brand:Apacer

B72.22CHGU.00124
Brand:Apacer

IKVP50/32GB
Brand:Kingston

MTFDDAK480TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

A52.255JGA.008EM
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






