Manufacturer No:BWA-SOLAR PANEL 20W
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Panel; 12V 20W Multicrystalline; 573 x 357 x 30 mm; (L) style mounting bracket included
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Output Power: | 20 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 576 mm |
| Width: | 357 mm |
| Thickness: | 30 mm |
| Brand: | Banner Engineering |
| Isc - Short Circuit Current: | 1.31 A |
| Mounting Style: | Mounting Bracket |
| Product: | Solar Panels |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Screw |
| Type: | High Efficiency Multicrystalline PV Module |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 21.6 V |
| Part # Aliases: | 93657 |
| Unit Weight: | 9.600 lbs |
HOT
FIT0330
Brand:DFRobot

PRT-13782
Brand:SparkFun
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

MPT3.6-75
Brand:PowerFilm

SC10050
Brand:OSEPP Electronics
2747
Brand:Adafruit
AM-1801CA
Brand:Panasonic Battery

MRC-KT0002
Brand:Ultralife

BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






