Manufacturer No:AM-5904CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 5 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 49.5 mW |
| Maximum Output Current: | 9.9 mA |
| Maximum Output Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 40 mm |
| Width: | 33 mm |
| Thickness: | 1.8 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 7.7 V |
| Part # Aliases: | 166646018 AM-5904CAR-MEL-E AM-5904CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.208116 oz |
HOTAM-1424CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

INP1.2-12x34
Brand:PowerFilm
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-5412CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

MP3-37
Brand:PowerFilm

INP3.6-12x310
Brand:PowerFilm

MPT4.8-75
Brand:PowerFilm

5367
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






