Manufacturer No:5366
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 6V 2W Solar Panel - ETFE - Voltaic P126
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 2.37 W |
| Maximum Output Current: | 330 mA |
| Maximum Output Voltage: | 7.28 V |
| Connection Method: | DC Jack |
| Length: | 136 mm |
| Width: | 112 mm |
| Thickness: | 2.7 mm |
| Application: | Outdoor |
| Brand: | Adafruit |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
HOT
MPT15-150
Brand:PowerFilm

BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering

PIS-0570
Brand:Crowd Supply

CS-MPSOLAR-02
Brand:Crowd Supply
AM-1819CA
Brand:Panasonic Battery
AM-8701CAR
Brand:Panasonic Battery

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm
7791400746
Brand:Weidmuller

MRC-KT0002
Brand:Ultralife
AM-1424CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






