Manufacturer No:AM-1456CA
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 1.5 V Glass Indoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 7.95 uW |
| Maximum Output Current: | 5.3 uA |
| Maximum Output Voltage: | 1.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 25 mm |
| Width: | 10 mm |
| Thickness: | 1.1 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Isc - Short Circuit Current: | 6 uA |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 2.4 V |
| Part # Aliases: | 166643011 AM-1456CA-MEL-E AM-1456CA-MEL-E |
| Unit Weight: | 0.024692 oz |
HOTAM-5907CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-1819CA
Brand:Panasonic Battery

5367
Brand:Adafruit

313070002
Brand:Seeed Studio
AM-1437CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

LL200-4.8-37
Brand:PowerFilm
AM-1606C-MEL
Brand:Panasonic Battery
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery
BWA-SOLAR PANEL 3W
Brand:Banner Engineering
AM-8701CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






