Manufacturer No:5368
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 5V 1.2W Solar Panel - ETFE - Voltaic P124
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 1.22 W |
| Maximum Output Current: | 200 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6.07 V |
| Connection Method: | DC Jack |
| Length: | 113 mm |
| Width: | 66 mm |
| Thickness: | 2.6 mm |
| Application: | Outdoor |
| Brand: | Adafruit |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
HOT
MRC-KT0002
Brand:Ultralife
AM-5605CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MPT15-150
Brand:PowerFilm

PT15-300
Brand:PowerFilm

FIT0330
Brand:DFRobot
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

313070003
Brand:Seeed Studio

P7.2-150F
Brand:PowerFilm
AM-1805CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

FIT0601
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






