Manufacturer No:200
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Medium 6V 2W Solar Panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Output Power: | 2 W |
| Maximum Output Current: | 330 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6 V |
| Length: | 110 mm |
| Width: | 140 mm |
| Thickness: | 4.72 mm |
| Brand: | Adafruit |
| Product: | Solar Panels |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Monocrystalline |
| Unit Weight: | 4.765204 oz |
HOT
BCS2717B6
Brand:TDK

MPT3.6-75
Brand:PowerFilm
AM-1606C
Brand:Panasonic Industrial Devices

MRC-KT0002
Brand:Ultralife
AM-5608CAR
Brand:Panasonic Battery

INP1.2-12x34
Brand:PowerFilm
AM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery

313070000
Brand:Seeed Studio
AM-7D08CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MPT6-150
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






