Manufacturer No:BCSC241D4
Manufacturer:TDK
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 17x0.2mm 7uA at 1.5V (200Lx)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCS |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 17 mm |
| Width: | 0.2 mm |
| Brand: | TDK |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Film Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 2.8 V |
HOT
SC10072
Brand:OSEPP Electronics

MP7.2-150F
Brand:PowerFilm

5367
Brand:Adafruit
AM-1437CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

INP2.4-10x94T
Brand:PowerFilm

PRT-13784
Brand:SparkFun

FIT0600
Brand:DFRobot

PIS-0569
Brand:Crowd Supply
AM-5302CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






