Manufacturer No:DCW-11-722+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning RF Coupler / SMT / LTCC / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Directional Couplers |
| Frequency: | 4.8 GHz |
| Frequency Range: | 2.4 GHz to 7.2 GHz |
| Bandwidth: | 4800 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | JC0603C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | DCW |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Ceramic |
HOT
ZFRSC-42-S+
Brand:Mini-Circuits

XHF-652M+
Brand:Mini-Circuits

TPLX-E3000+
Brand:Mini-Circuits

LDPW-162-242+
Brand:Mini-Circuits

SYPS-2-52HP+
Brand:Mini-Circuits

MTY2-243+
Brand:Mini-Circuits

X4BD130LTI
Brand:Anaren
BFCQ-1932+
Brand:Mini-Circuits

XLF-762+
Brand:Mini-Circuits

TCP-2-10+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






