Manufacturer No:ABF-26G+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning Thin Film Band Pass Filter 24250 - 27500 MHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Band Pass Filters |
| Frequency: | 2.5875 GHz |
| Frequency Range: | 2.425 GHz to 2.75 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | ABF |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 3.5 dB |
| Mounting: | PCB Mount |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Thin Film |
HOT
EP4KA+
Brand:Mini-Circuits

XHF-652M+
Brand:Mini-Circuits
LFCW-8000+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-3142+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-1892+
Brand:Mini-Circuits

SBTC-2-10LX+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-1572+
Brand:Mini-Circuits

ZN2PD2-63-S+
Brand:Mini-Circuits

SCW-2-332+
Brand:Mini-Circuits

EP2-5G1+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






