Manufacturer No:RLP-83+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning LOW PASS FLTR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Low Pass Filters |
| Frequency Range: | DC to 83 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 8.89 mm x 8.89 mm x 2.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | RLP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.32 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Lumped LC |
HOT
X4BD40L1-50100G
Brand:Anaren

ZC16PD-02183-S+
Brand:Mini-Circuits

AD4PS-1+
Brand:Mini-Circuits

B39612B8382L210
Brand:RF360

BFHK-7851+
Brand:Mini-Circuits
ZX10-2-332-S+
Brand:Mini-Circuits

LFCN-80+
Brand:Mini-Circuits

B39522B8377L210
Brand:RF360

EP4KA+
Brand:Mini-Circuits

DBTC-13-4+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






