Manufacturer No:RF4525-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC NANO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 250 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 580 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 2.1 Ohms |
| Package / Case: | 1307 (3418 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Part # Aliases: | NANOASMDC025F-2 |
HOTRUEF185
Brand:Littelfuse

MINIASMDC075F/24-2
Brand:Littelfuse

0603L003/36YR
Brand:Littelfuse

MF-NSML600/6-2
Brand:Bourns
RF5034-000
Brand:Littelfuse

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi

2920L600/24SLER
Brand:Littelfuse

1210L550SLWR
Brand:Littelfuse

0603L050SLYR
Brand:Littelfuse

MF-PSHT016KX-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






