Manufacturer No:RF5024-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PICO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 350 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 1.1 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 1.9 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
HOT
0805L150/12SLYR
Brand:Littelfuse

0805L300SLTHYR
Brand:Littelfuse

0ZRE0016FF1C
Brand:Bel Fuse

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

MF-USHT050KX-2
Brand:Bourns
1812L035/30DR
Brand:Littelfuse

SMDC030F-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC030F-2
Brand:Littelfuse

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi

MF-LSMF150X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






