Manufacturer No:1206L035YR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 6V .35A .1s
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1206L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 350 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 750 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 1.2 Ohms |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 3.4 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | POLY-FUSE |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 1.8 mm |
| Unit Weight: | 0.008245 oz |
HOT
LVR100S-240
Brand:Littelfuse

MF-NSML150/6-2
Brand:Bourns

1812L050/60MR-A
Brand:Littelfuse
RF5027-000
Brand:Littelfuse

MF-SM125-2
Brand:Bourns

miniASMDCH050F
Brand:Littelfuse

2920L200/24DR
Brand:Littelfuse

MF-MSMF110/16-2
Brand:Bourns

FEMTOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse

PICOASMDCH010F-2
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






