Manufacturer No:1812L035/30DR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC 30V POLY 1812 HALOGEN-FREE .35A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1812L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 350 mA |
| Maximum Voltage: | 30 VDC |
| Trip Current: | 750 mA |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 1.7 Ohms |
| Package / Case: | 1812 (4532 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.25 mm |
| Length: | 4.73 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | POLY-FUSE |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 3.41 mm |
| Unit Weight: | 0.021164 oz |
HOTRF5052-000
Brand:Littelfuse

MF-MSMF150/12-2
Brand:Bourns

PICOSMDC010S-2
Brand:Littelfuse

MF-RX375/72-0
Brand:Bourns

MF-NSML500/6-2
Brand:Bourns

FEMTOASMDC010F/15-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF300/16X-2
Brand:Bourns

RF5079-000
Brand:Littelfuse

RF4563-000
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






