Manufacturer No:0603L300/9SLYR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 9V 3A 0603 POLYFUSE SURF MOUNT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 3 A |
| Maximum Voltage: | 9 VDC |
| Trip Current: | 6 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 30 mOhms |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 1.8 mm |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | LoRho |
| Width: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.002724 oz |
HOT
MF-R110-0-17
Brand:Bourns

1206L500SL-VWR
Brand:Littelfuse

NANOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse

1206L300SLTHYR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF330/12X-2
Brand:Bourns

MF-MSMF150/12-2
Brand:Bourns

MF-RX135/72-2-14
Brand:Bourns

1206L700SLPR
Brand:Littelfuse

MF-NSML600/6-2
Brand:Bourns

2920L700/24SLER
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






