Manufacturer No:BFR 182W H6327
Manufacturer:Infineon
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors RF BIP TRANSISTOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | BFR182 |
| Transistor Type: | Bipolar |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Operating Frequency: | 8 GHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 70 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 12 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 2 V |
| Continuous Collector Current: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-323 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Type: | RF Bipolar Small Signal |
| Part # Aliases: | SP000750420 BFR182WH6327XT BFR182WH6327XTSA1 |
| Unit Weight: | 0.002116 oz |
HOT
CGHV40180F
Brand:Wolfspeed

BFU730LXZ
Brand:NXP Semiconductors

MRF421
Brand:MACOM
MRF157
Brand:MACOM

BFR 182W H6327
Brand:Infineon Technologies

QPD1017
Brand:Qorvo

TGF3015-SM
Brand:Qorvo

BFU550R
Brand:NXP Semiconductors

HFA3096BZ96
Brand:Renesas / Intersil
DU2820S
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






