Manufacturer No:CZ12525T0050GBK
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 50ohms 2% 20W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CZ1 |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 20 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 6.3 mm |
| Width: | 6.3 mm |
| Height: | 1.016 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Package / Case: | 2525 (6363 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Surface Mount Chip Resistors |
| Unit Weight: | 0.004938 oz |
HOT
G450N50W4
Brand:Anaren
TVC3737CT-50R0JN-99
Brand:Vishay / Barry Industries

E150N50X4
Brand:Anaren
TVC2010CT-50R0JN-2T-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries

K100N50X4B
Brand:Anaren

FC0603E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

100200-4X50-2
Brand:Anaren

CR11005T0100JTR
Brand:KYOCERA AVX
TVC3725CT-50R0JN-99-03
Brand:Vishay / Barry Industries
FCHP0402E1000BTT1
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






