Manufacturer No:CH0603-75RGFTA
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 125mWatt 75ohms 2% Flip Chip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 2 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Frequency: | 50 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Length: | 1.52 mm |
| Width: | 0.75 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Features: | - |
| Package / Case: | 0603 (1508 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOT
CH0402-150RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-18RJFPT
Brand:Vishay / Sfernice

FC0603E50R0BTBST1
Brand:Vishay / Thin Film
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0402-75RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice
TVC3725CT-50R0JN-2T-01
Brand:Vishay / Barry Industries
FCHP0402E50R0BBT1
Brand:Vishay

C45N50Z4
Brand:Anaren

CH02016-250RGFT
Brand:Vishay / Sfernice
FCHP0402E50R0BST1
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






