Manufacturer No:CZ13737T0050GTR
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 50ohms 2% 40W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CZ1 |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 40 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.37 in |
| Width: | 0.37 in |
| Height: | 0.04 in |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Package / Case: | 3737 (9494 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Surface Mount Chip Terminations |
HOT
CH0402-18RJFPA
Brand:Vishay / Sfernice

TV0202GA-50R0FN-90WP
Brand:Vishay / Barry Industries

TV0202GA-1000FN-90WP
Brand:Vishay / Barry Industries

MIC1000AFLMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films

CH02016-100RGFT
Brand:Vishay / Sfernice

FC0402E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film
TV0402CT-50R0JN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FCHP0402E1000BST1
Brand:Vishay

250-100RM
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






