Manufacturer No:FR10515N0050JBK
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 50Ohm 2pF 5% Flang Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | FR1 |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 60 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 13.1 mm |
| Width: | 6.35 mm |
| Height: | 3.81 mm |
| Packaging: | Tray |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Features: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Resistors |
| Technology: | Wirewound |
| Termination Style: | Axial |
| Unit Weight: | 0.208205 oz |
HOT
FT10800N0050J02
Brand:KYOCERA AVX

FC0402E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film

C12N50Z4
Brand:Anaren
TVC3725CT-50R0JN-99-03
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0402-150RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

G150N50W4B
Brand:Anaren

CH02016-25RJFT
Brand:Vishay / Sfernice
TVC3725CT-50R0JN-2T-01
Brand:Vishay / Barry Industries

FR10870N0050J01
Brand:KYOCERA AVX
TV1206CT-50R0GN-96-04TR
Brand:Vishay / Barry Industries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






