Manufacturer No:FC0402E1000BTT0
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 1/20watt 100ohm 0.1% 25ppm 30volts 0402
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | FC |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Power Rating: | 50 mW (1/20 W) |
| Tolerance: | 0.1 % |
| Temperature Coefficient: | 25 PPM / C |
| Frequency: | 40 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Length: | 1.067 mm |
| Width: | 0.559 mm |
| Height: | 0.381 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Thin Film |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1005 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOT
FC0402E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

C8A50Z4B
Brand:Anaren

MIC5000BFLMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films

CH0603-100RJNTA
Brand:Vishay / Sfernice

20-50RP
Brand:Anaren
LR12525T0100JBK
Brand:KYOCERA AVX

TV0202GA-1000FN-90WP
Brand:Vishay / Barry Industries

C10A50Z4
Brand:Anaren

CH0402-200RGFT
Brand:Vishay / Sfernice

C12N50Z4
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






