Manufacturer No:G6K-2F-RF-T-TR03 DC24
Manufacturer:Omron
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 3GHz SpSavGrd NoLtch DPDT 24DC 100mW T30
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 1 A |
| Contact Termination: | Gull Wing Lead |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Isolation: | 30 dB |
| Insertion Loss: | 0.2 dB |
| Series: | G6KRF |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Omron Electronics |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G6K2FRFTTR03DC24 |
| Unit Weight: | 0.024692 oz |
HOT
GRF131-5
Brand:Teledyne Relays

IM07TS
Brand:TE Connectivity / P&B

IM03CGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

ER134DM4-26B
Brand:Teledyne Relays

J411D-26PL
Brand:Teledyne Relays

IM03NS
Brand:TE Connectivity / P&B

IMB03CTS
Brand:TE Connectivity / P&B
ER432DDM4-26A
Brand:Teledyne Relays

3-1462051-1
Brand:TE Connectivity / P&B

172-12
Brand:Teledyne Relays
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






