Manufacturer No:ARS34Y12
Manufacturer:Panasonic
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays RELAY RF SPDT 3GHZ 12VDC SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 500 mA |
| Contact Termination: | SMD/SMT |
| Maximum Switching Current: | 500 mA |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 200 mW |
| Series: | ARS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Coil Current: | 16.7 mA |
| Coil Resistance: | 720 Ohms |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
ARS104H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G6KU-2F-RF DC5
Brand:Omron Electronics

ARS344H
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM01JR
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS16A12
Brand:Panasonic Industrial Devices

ER134DM4-26B
Brand:Teledyne Relays
FTR-B3CA024Z
Brand:Fujitsu

IM07JR
Brand:TE Connectivity / Axicom

IM01CGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

J411D-26PL
Brand:Teledyne Relays
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






