Manufacturer No:172-12
Manufacturer:Teledyne Relays
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 12V DC-1GHz .15W
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Teledyne Relays |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Frequency: | 1 GHz |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Power Consumption: | 360 mW |
| Series: | 172 |
| Brand: | Teledyne Relays |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating: | 1 A at 28 VDC |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.151678 oz |
HOTG6K-2F-RF-T-TR03 DC3
Brand:Omron Electronics

IM07JR
Brand:TE Connectivity / Axicom
G6K-2F-RF-T-TR03 DC4.5
Brand:Omron Electronics

1-1462039-7
Brand:TE Connectivity / P&B

IM21GR
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2F-RF-T-TR03 DC5
Brand:Omron Electronics

IM01CGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

IMB06CTS
Brand:TE Connectivity / Axicom

ARS16A4H
Brand:Panasonic Industrial Devices

ARJ20A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






