Manufacturer No:PJMA1500F-48
Manufacturer:Cosel
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies 1536W 48V 32A Medical Enclosed
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cosel |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 48 VDC |
| Output Voltage-Channel 2: | - |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 1.536 kW |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Input Voltage: | 85 VAC to 264 VAC |
| Output Current-Channel 1: | 32 A |
| Output Current-Channel 2: | - |
| Industry: | Medical |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 268 mm |
| Width: | 178 mm |
| Height: | 61 mm |
| Series: | PJMA1500F |
| Brand: | Cosel |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Unit Weight: | 7.716 lbs |
HOT
RST-7K5-115L
Brand:MEAN WELL

1283116
Brand:Phoenix Contact

TMPW 50-124-T
Brand:TRACO Power
RSDH-300-32
Brand:MEAN WELL

DTM160CN120C8
Brand:TDK-Lambda

2838440000
Brand:Weidmuller
RSDH-150-24
Brand:MEAN WELL

TMPW 25-112-T
Brand:TRACO Power
PSK-90D-48
Brand:CUI Inc.

PSK-60D-48
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






