Manufacturer No:BCS6401
Manufacturer:B&K Precision
Type:Bench Top Power Supplies
Description:Bench Top Power Supplies Dual Channel Battery Charger/Simulator and 90 W DC Power Supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | B&K Precision |
| Product Category: | Bench Top Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | DC Power Supplies |
| Type: | Battery Charger/Simulator |
| Input Voltage: | 110 VAC 220 VAC |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 15 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 5 A |
| Output Voltage-Channel 2: | 0 VDC to 15 VDC |
| Output Current-Channel 2: | 5 A |
| Output Voltage-Channel 3: | - |
| Output Current-Channel 3: | - |
| Output Power: | 45 W |
| Display Type: | TFT |
| AC Supply Voltage: | 110 VAC 220 VAC |
| Brand: | B&K Precision |
| Height: | 88.2 mm |
| Length: | 476.26 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Bench Top Power Supplies |
| Series: | BCS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Benchtop Power Supplies |
| Width: | 226 mm |
| Unit Weight: | 20 lbs |
HOT
2838430000
Brand:Weidmuller

TMPW 50-115-T
Brand:TRACO Power

PSK-40D-15
Brand:CUI Inc.

CUS250M-12/A
Brand:TDK-Lambda

PJMA1500F-48
Brand:Cosel

SWH24-5-NB-P5
Brand:CUI Inc.

SWH24-24-EB-P5
Brand:CUI Inc.

VSBU-120C-D524A
Brand:CUI Inc.

LAD-120D
Brand:MEAN WELL

VMS-65-5-CNF
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






