Manufacturer No:VSBU-120C-36
Manufacturer:CUI Inc.
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies ac-dc 120 W 36 Vdc single output open PCB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 36 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 120 W |
| Open Frame/Enclosed: | Open Frame |
| Input Voltage: | 90 VAC to 264 VAC |
| Output Current-Channel 1: | 3.33 A |
| Industry: | Industrial |
| Mounting Style: | PCB |
| Length: | 127 mm |
| Width: | 76.2 mm |
| Height: | 33.6 mm |
| Series: | VSBU-120C |
| Approvals: | EN/IEC/UL 62368 |
| Brand: | CUI Inc. |
| Dimensions: | 127 mm x 76.2 mm x 33.6 mm |
| Efficiency: | 82 % |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Isolation Voltage: | 4.242 kVDC |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 40 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | AC-DC Power Supply |
| Part # Aliases: | 653-30086R |
HOT
PSK-40D-15
Brand:CUI Inc.

PSK-60D-5
Brand:CUI Inc.

SWH24-12-NB-P5
Brand:CUI Inc.

2838440000
Brand:Weidmuller
RSP-3000-48-1
Brand:MEAN WELL

SWH24-9-NB-P5
Brand:CUI Inc.

E36155A/0EM
Brand:Keysight

2838500000
Brand:Weidmuller

VMS-45-48
Brand:CUI Inc.

PSK-4-24
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






