Manufacturer No:AEJ160PS12
Manufacturer:XP Power
Type:Desktop AC Adapters
Description:Desktop AC Adapters 160W desktop AC-DC power supply single output 12VDC 12.5A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | XP Power |
| Product Category: | Desktop AC Adapters |
| Input Voltage: | 90 VAC to 264 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 160 W |
| Output Voltage-Channel 1: | 12 V |
| Output Current-Channel 1: | 12.5 A |
| Industry: | Industrial |
| Brand: | XP Power |
| Connector A Polarity: | Center Positive |
| Height: | 38 mm |
| Length: | 150 mm |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Mounting Style: | Desktop |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Desktop AC Adapters |
| other: | 30 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Width: | 70 mm |
HOTRSDH-300-32
Brand:MEAN WELL

NCP-3200-48
Brand:MEAN WELL

PJMA1500F-48
Brand:Cosel

SWH24-24-NB-P5
Brand:CUI Inc.

CUS250M-12/UJ
Brand:TDK-Lambda

E36155A/0E9
Brand:Keysight

TMPW 5-112-T
Brand:TRACO Power
PSK-90D-15
Brand:CUI Inc.

RST-15K-115
Brand:MEAN WELL

VMS-65-5
Brand:CUI Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






