Manufacturer No:2165
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC Bricklet 2.0: Drives one brushed DC motor with up to 28V and 5A (peak)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Input Voltage Max: | 28 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 10 mA |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 40 mm x 40 mm x 15 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | DC Bricklet 2.0 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
MEZS7-SharedPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58301-1029
Brand:CCS

PRFE21000026
Brand:Olmatic

MAXM17626AMB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

58307-1035
Brand:CCS
TLVM13620RDHR
Brand:Texas Instruments

VMUS0AV10XSFX01
Brand:Carlo Gavazzi

DFR0849
Brand:DFRobot

PRFE21000031
Brand:Olmatic
TPSM83100SIUR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






