Manufacturer No:20EQ1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters 20A 1/4" QUICK CONN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | Power Line Filter |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Current Rating: | 20 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Leakage Current: | 380 uA |
| Approvals: | UL CSA VDE |
| Series: | Q (3-20 Amp) |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Compliance: | UL |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Part # Aliases: | 6609048-9 |
| Unit Weight: | 1.800 lbs |
HOT
2405077-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

FN3287-230-40-C33-R65
Brand:Schaffner

3-137-018
Brand:Schurter

2405082-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

FN3288HVIT-230-40-C34-R60
Brand:Schaffner

B84143C0160S251
Brand:EPCOS / TDK

3-134-822
Brand:Schurter

1-2432409-8
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-134-821
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






