Manufacturer No:FN3287-230-40-C33-R65
Manufacturer:Schaffner
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style Standard Line Filter 480VAC 230A STB Terminal 40 Cy 3.4uF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schaffner |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | EMC/RFI Filter |
| Voltage Rating: | 530 VAC/305 VAC |
| Current Rating: | 230 A |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Leakage Current: | 5.9 mA |
| Series: | FN3287 |
| Operating Frequency: | 0 Hz to 60 Hz |
| Brand: | Schaffner |
| Height: | 145 mm |
| Length: | 235 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Width: | 50 mm |
| Part # Aliases: | 823060 |
| Unit Weight: | 19.401 lbs |
HOT
B84111A0000A060
Brand:EPCOS / TDK

1-2405077-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-2432409-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

2432409-3
Brand:TE Connectivity / Corcom
2000745305
Brand:Advanced Energy

2405081-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-0
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405077-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-137-014
Brand:Schurter

3-134-821
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






