Manufacturer No:PSM60-081A-103B2
Manufacturer:Bourns
Type:Slide Potentiometers
Description:Slide Potentiometers 10Kohm 20% 60mm PC Terminal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Slide Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Series: | PSM |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | PC Pin |
| Type: | Motorized Slide Potentiometer |
| Travel: | 60 mm |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating: | 10 V |
| Tolerance: | 20 % |
| Taper: | Linear |
| Length: | 112 mm |
| Width: | 13 mm |
| Height: | 48.2 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Carbon |
| Life: | 100000 Cycles |
| Product: | Slide Potentiometers/Faders |
| Product Type: | Slide Potentiometers |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Tradename: | Pro Audio |
| Unit Weight: | 2.716095 oz |
HOT
PTC15NV02-503A2020
Brand:Amphenol Piher

AD5247BKSZ10-RL7
Brand:Analog Devices

X9258US24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil

PT6KV-104A2020-E
Brand:Amphenol Piher

3214W-1-103E
Brand:Bourns
PRV6SAABBXB25502MA
Brand:Vishay / Sfernice

533B1502JL
Brand:Vishay

AD8402ARZ1-REEL
Brand:Analog Devices

534B1102JL
Brand:Vishay

MAX5400EKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






