Manufacturer No:X9258US24IZ-2.7
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Digital Potentiometer ICs
Description:Digital Potentiometer ICs IIC XDCP 100K QD 256 TAPS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | X9258 |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Temperature Coefficient: | 300 PPM / C |
| Tolerance: | 20 % |
| Number of POTs: | Quad |
| Taps per POT: | 256 |
| Wiper Memory: | Non Volatile |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire) |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Operating Supply Current: | 100 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-24 |
| Taper: | Linear |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Height: | 0 mm |
| Length: | 15.4 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Type: | Dual |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | +/- 2.7 V |
| Width: | 7.5 mm |
| Unit Weight: | 0.022575 oz |
HOT
AD5262BRUZ200
Brand:Analog Devices
P16NP472MAB15F3
Brand:Vishay / Sfernice

PDB183-S425K-104A3
Brand:Bourns

P13QEJ104MAB12
Brand:Vishay / Sfernice

MAX5400EKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

3299W-1-503LF
Brand:Bourns

PT10MV10-502A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

82A2A-B24-A05/A05L
Brand:Bourns

534B1101JL
Brand:Vishay / Spectrol

AD5258BRMZ10-R7
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






