Manufacturer No:BAP65-03,115
Manufacturer:NXP
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes PIN 30V 100MA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 900 mOhms |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-323 |
| Series: | BAP65-03 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Carrier Life: | 0.17 us |
| Configuration: | Single |
| Height: | 1.05 mm |
| Length: | 1.8 mm |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 950 mOhms |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Attenuator or Switch |
| Width: | 1.35 mm |
| Part # Aliases: | 934056547115 |
| Unit Weight: | 0.000159 oz |
HOT
SMP1345-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

1SV307(TPH3,F)
Brand:Toshiba

BAR 74 E6327
Brand:Infineon Technologies

BAP64Q,125
Brand:NXP Semiconductors
MA4P4001B-402
Brand:MACOM

MA4P7102F-1072T
Brand:MACOM
MA4L031-134
Brand:MACOM

MPN7420-C12
Brand:MACOM

MA4P1250-1072T
Brand:MACOM
SMP1302-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






