Manufacturer No:VEML6030-GS15
Manufacturer:Vishay
Type:Ambient Light Sensors
Description:Ambient Light Sensors Opr 2.5-3.6V 0.005x Filtron O-Trim 16Bit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Ambient Light Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ambient Light Sensors |
| Package / Case: | 2 mm x 2 mmx 0.85 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Peak Wavelength: | 550 nm |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Fall Time: | 300 ns 300 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 50 mW |
| Product Type: | Ambient Light Sensors |
| Rise Time: | 1000 ns 300 ns |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Type: | Ambient Light Sensor with I2C Interface |
| Part # Aliases: | VEML6030X01 |
| Unit Weight: | 0.008245 oz |
HOTVEML7700-TT
Brand:Vishay Semiconductors
AFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago
Q20-2PLP-Q3
Brand:Banner Engineering

AFBR-S6PY1943
Brand:Broadcom / Avago

DX80N9Q45LPD NB
Brand:Banner Engineering

BP 104 FS
Brand:ams OSRAM

EE-SX954-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety
AFBR-S6PY2214
Brand:Broadcom / Avago
T30UXIC-CRFV W/30
Brand:Banner Engineering

S18SN6D-25842
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






